SIGNE PERSSON-MELIN, TEKANNA, stengods, "Kinesen", Rörstrand. - Bukowskis | Tekanna, Stengods, Rörstrand
Bilder för 1924007. ROLF SINNEMARK. "Cube", tekanna, Rörstrand, porslin, 1900-talets andra hälft. | Tekanna, Porslin, Rörstrand
Tekanna, 1960-tal, Höganäs. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 5492
STIG LINDBERG. Teapot, 2 parts, earthenware, Gustavsberg. | Stig lindberg, Scandinavian ceramic, Tea pots